Wodociągi i kanalizacja Sp. z o.o z siedzibą w Zdzieszowicach
Aktualności

 
 
  Szanowni mieszkańcy!
 
Spółka Wodociągi i Kanalizacja w Zdzieszowicach informuje, że na terenie miasta Zdzieszowice prowadzona jest wymiana wodomierzy na wodomierze z nakładką radiową do zdalnego odczytu.
Pracownicy Spółki poruszają się oznakowanym samochodem i ubrani są w firmowe ubrania. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt nr tel. 77 544 59 41 lub kom. 690 963 927.
 

 
 
 
W dniu dzisiejszym pracownicy naszej Spółki zamontowali przy ul. Chrobrego kurtynę wodną.
Zachęcamy mieszkańców do korzystania z tego sposobu chłodzenia się w upalne dni.
 
 

 
 
 
 
 
Nad Polskę nadciąga kolejna fala upałów, dlatego chcielibyśmy zwrócić uwagę mieszkańców jak je przetrwać. Pamiętajmy o kilku najważniejszych rzeczach:
  1. Należy pić dużo wody. Dorosły człowiek powinien wypijać ok. 1,5 litra wody dziennie. Gdy temperatura zaczyna przekraczać 30°C ilość wypijanej wody powinniśmy podwoić.
  2. Odpowiedni ubiór i nakrycie głowy. Ubranie powinno być lekkie i zwiewne. Gdy jesteśmy zmuszeni do wyjścia na słońce nie zapominajmy o nakryciu głowy.
  3. Schładzanie ciała. W ciągu dnia należy przemywać dłonie, twarz, dekolt, stopy chłodną wodą. Wieczorem korzystajmy z prysznica zamiast z kąpieli.
  4. Zmieńmy dietę. Pomimo tego, że w upalne dni nie ma się ochoty na jedzenie nie zapominajmy o regularnych posiłkach. Jednak warto zmienić dietę na lekkostrawną, bogatą w dostępne teraz świeże owoce i warzywa.
  5. Pomieszczenia wietrzmy rano i wieczorem, gdy temperatura opadnie.
  6. Zwracajmy uwagę na osoby starsze i dzieci.
Nie zapominajmy również o tych, którym trudniej jest przetrwać gorące dni - o zwierzętach. Na bieżąco wymieniajmy wodę w misce, na dłuższy spacer warto wybrać się wcześnie rano lub późnym wieczorem. Nie zostawiajmy zwierząt w samochodach lub przywiązanych pod sklepem.
 
W upalne dni więcej korzystamy z wody wodociągowej, co może powodować obniżenie zwierciadeł w studniach. Dlatego prosimy mieszkańców o cierpliwość i wyrozumiałość w przypadku wystąpienia chwilowego obniżenia ciśnienia w sieci, które powodowane jest zwiększonym poborem wody.
 

 

Miło nam poinformować, że Spółka WiK zakończyła kolejną inwestycję mającą na celu poprawę jakości świadczonych usług. W miesiącu kwietniu zakończyliśmy modernizację stacji uzdatniania wody w Oleszce, w ramach której zmodernizowano układ automatyki i monitoring oraz instalację wraz z zestawem hydroforowym.

     

Mieszkańcom dziękujemy za wyrozumiałość i cierpliwość podczas prowadzonych robót. Dzięki przeprowadzonym pracom pracownicy Spółki mogą na bieżąco śledzić pracę stacji i natychmiast reagować w przypadku wystąpienia awarii.

      

W 2015 r. zakończyliśmy kompleksową modernizację stacji uzdatniania wody w Raszowej. Jako ostatnia na remont czeka stacja uzdatniania wody w Krępnej.


 

 22 marca obchodzimy 25. Światowy Dzień Wody. W tym roku Spółka Wodociągi i Kanalizacja postanowiła uczcić ten dzień w wyjątkowy sposób - włączając w to edukację najmłodszych mieszkańców Gminy.
 
W Publicznym Przedszkolu nr 6 w Zdzieszowicach dla starszaków zorganizowaliśmy prelekcję na temat wody, podczas której dzieci miały okazję wykazać się swoją wiedzą o wodzie oraz dowiedzieć sie czym zajmuje się Spółka Wodociągi i Kanalizacja. Dzieci mogły również "zbudować" wodociąg i kanalizację oraz zobaczyć podstawowe materiały jakich używają pracownicy Spółki. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały zestaw gadżetów.
 
 
 
 
 
Dla młodzieży z Publicznego Gimnazjum w Zdzieszowicach zorganizowaliśmy wycieczkę na Stację Uzdatniania Wody w Raszowej, podczas której uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat ujmowania i uzdatniania wody. Mogli, niejako na żywo, przekonać się jaką droge musi przebyć woda pomiędzy studnią a kranem w domu. Podczas powrotu do szkoły kolejnym przystankiem była miejscowość Januszkowice, gdzie pracownicy Spółki wykonali pokaz pracy samochodu specjalistycznego WUKO.
 

 

 


 
 
Już od 1 kwietnia rachunki za wodę będą niższe. Pierwszy raz od 5 lat Spółce udało się obniżyć cenę za wodę o 5 groszy. Może wydawać się, że jest to niewielka obniżka jednak w perspektywie roku oszczędności będą znaczne.

Obniżenie cen było możliwe dzięki pracy jaką Spółka włożyła w ograniczenie strat na wodzie, m.in. poprzez remont najbardziej awaryjnych odcinków, montaż zasuw dzięki którym możliwe jest w razie awarii odcięcie poszczególnych części miasta. Wpływ na to ma również skrócenie czasu reakcji na występujące awarie – pogotowie wodociągowe pracuje 24 godz./dobę, przeprowadzając część prac również w nocy.

 
 
 

 
 
 
CZY WIESZ ŻE:
 
 
 

 
 
 
 
JANUSZKOWICE SĄ NA TAK!
 
EFEKT EKOLOGICZNY - OSIĄGNIĘTY!
 
W 2016 r. priorytetowym zadaniem Spółki było osiągnięcie efektu ekologicznego Projektu "Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w aglomeracji Zdzieszowice - budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Januszkowice". Cel ten, dzięki mieszkańcom, którzy podłączyli swoje posesje do kanalizacji, został osiągnięty. Spółka pragnie podziękować mieszkańcom za cierpliwość i chęć współpracy podczas całej budowy oraz wykonywania przyłączy.
 
Mieszkańcy, którzy nie złożyli jeszcze wniosków o wydanie warunków technicznych przyłączenia do sieci zapraszamy do siedziby Spółki.
 
 
 

 
 
 
Głównymi zadaniami Spółki w 2017 r. będą działania zmierzające do zmniejszenia strat na wodzie, polegających m.in. na wymianie zasuw. Kontynuowana będzie również wymiana wodomierzy na wodomierze z nakładką radiową, dzięki której odczyty będą możliwe automatycznie bez konieczności wizyt w poszczególnych lokalach.
Z większych inwestycji planowany jest remont Stacji Uzdatniania Wody w Oleszce, która zaopatruje w wodę miejscowości Jasiona, Oleszka i Żyrowa.
Spółka będzie starała się o otrzymanie dofinansowania na budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowości Jasiona i Oleszka.
 
 
 
 
______________________________________________________________________
 
 

Nasza Spółka – „Gazelą Biznesu” 2015 r.

W tym roku nasza Spółka znalazła się w ogólnopolskim rankingu najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm, organizowanym co roku przez czasopismo „Puls Biznesu”. W rankingu oceniane są wyniki firmy za pełne trzy poprzednie lata – w tej edycji lata 2012, 2013 i 2014.

Wyróżnienie zostało wręczone podczas Gali w Katowicach w dniu 28.01.2016 r., gdzie nagrodę w imieniu Spółki odebrała Prezes Zarządu Pani Izabela Bielka.

Zdzieszowicki WiK zajął drugie miejsce wśród przedsiębiorstw wodociągowych z regionu. Duży wpływ na sukces miały m.in. realizowane przez WiK w latach 2012-2015 inwestycje, prace związane z ograniczaniem strat na wodzie i ściekach oraz pozostałe usługi świadczone przez Spółkę dla mieszkańców Miasta i Gminy.

 
 
 
 
 
 
© netkoncept.com